Merdiven Güvenlik Filesi

Merdiven Güvenlik Filesi

Güvenlik Filesinin Önemi

 

Hayat akıp giderken günlük koşuşturmamızda farkında olmadığımız önlemler o kadar basit ve önemlidir ki bazen küçük bir dikkatsiz hiç de istemediğimi sonuçlar doğurabilir. Her şeyden önce insan sağlığını önemli olduğunun unutulmaması gerekir. Yaşam ve iş güvenliği bakımından faaliyette bulunduğumuz çevre bizlerin denetimi altındadır. İşte bu yüzden hem yasal açıdan hem de bireysel ve toplumsal olarak güvenlik anlamında bir takım hak ve sorumluluklarımız bulunmaktadır. Bu sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmek için de güvenlik malzemelerine ihtiyaç duyarız. İşte bu amaçla üretilen ve çok yaygın bir alanda kullanılan merdiven güvenlik filesi sistemleri sayesinde kurum, kuruluşların yanı sıra sosyal yaşam alanlarımızda içimiz rahat olurken kendimiz ve çevremizdeki diğer insanlar da güvende olurlar. 

 

 Merdiven Güvenlik Ağlarının Özellikleri

 

 Merdivenlerde kullanılan ağ aparatı kullanılacak alanın büyüklüğüne ve merdivenin yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; beşgen, oval, dikey ve ya kare boşluklara göre hazırlanan, çelik tutucular ile duvar ve zeminlere montajlanan ağ sistemleri farklı renklerde ve ağ aralıklarında tasarlanmaktadır. Öte yandan dayanıklılık ve kilo taşıma kapasitesi olarak son derece dayanıklı olan bu sistemler sayesinde olası kazalarda, kazazedenin vücut bütünlüğü zarar görmeden kurtarılması ön görülmektedir. Diğer taraftan hareketli esnek yapı sayesinde düşme hızı yavaşlatılarak olası kopma ve parçalanmalara karşı risk en az seviyeye indirilmektedir. 

 

 Tedbir amacıyla kullanılan merdiven güvenlik filesi sistemlerinin yanı sıra iç ve dış yapı sektörü tarafından kullanılan ağ sistemleri, tutucu ve bariyer sistemlerinin yer aldığı satış hizmetlerimize web sitemiz kanalıyla da ulaşabilirsiniz. Hem korkuluk, hem de kat boşluklarında güvenle kullanacağınız bu güvenlik ağlarını, Türkiye'nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz ve sipariş talebi için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.