İnşaat Güvenlik Ağı

 

İNŞAAT GÜVENLİK AĞI

İnşaat güvenlik ağı, çalışma alanında meydana gelecek enkaz, kaza ve cisim düşmelerine karşı koruyucu önlem almaktadır. İnşaat alanında aşağıya düşen cisimler, güvenlik ağlarına takılarak durduğu için inşaat alanında çalışan personele güvenli ve rahat bir çalışma ortamı sağlar.
İnşaat Güvenlik Ağı; İnşaat sektöründe hayat kurtarıcı, ölümcül kaza ve risklerini minimum seviyeye indiren öneme sahip olup, sektörde güvenli, huzurlu ve rahat bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Yapı Alanındaki Çalışma Yerleri İçin Genel Asgari Şartlar, Yüksekte Çalışma bendinin ne olduğuna bakmamız gerekir. Seviye farkı bulunan ve düşme sonucu yaralanma ihtimalinin oluşabileceği her türlü alanda yapılan çalışma; yüksekte çalışma olarak kabul edilir.” Şeklinde tanımlayabiliriz.


“Çalışma yerlerinde çalışanların güvenliği öncelikle, güvenli korkuluklar, düşmeyi önleyici platformlar, bariyerler, kapaklar, çalışma iskeleleri, güvenlik ağları veya hava yastıkları gibi toplu koruma tedbirleri ile sağlanır. denilerek, güvenlik ağları gibi toplu koruma önlemlerine, KKD’lara göre öncelik tanınmasını vurgulamaktadır.


İnşaat Güvenlik ağı denildiğinde bir kenar (sınır) ipi ile, diğer destekleme elemanları ile veya bunların birleşimleri ile desteklenen, yüksekten düşen kişileri yakalamak için tasarlanmış ağ olarak tanımlanmaktadır. Kenar ipi, bir ağın etrafındaki (kenarlarındaki) ağ gözlerinden geçerek ağın çevresel boyutlarını belirler. Kenar iplerinden ağlar, uygun bir desteğe “bağlama ipleri” vasıtası ile bağlanırlar. Dolayısıyla, bu bağlama iplerinin de mukavemeti uygun olmalıdır. Keza, ipler ile iki veya daha fazla güvenlik ağı bir birine birleştirilebilir.


Gürsel inşaat güvenlik ağı sistemleri;
Kurulumu ve montajı yapılan güvenlik ağı günümüzde inşaat alanında meydana gelen yaralanma ve ölümle sonuçlanan iş kazaları riskini minimum seviyeye düşürmekte ve önlemektedir.
İnşaat güvenlik ağları;

Düşme Durdurma Güvenlik Ağı Sistemleri

1) Kule Vinç Uyumlu Ayarlanabilir Kaset Sistem
2) Konvansiyonel Sistem

Asansör boşluğu, Galeri ve Şaft Boşluğu Güvenlik Ağı
-Kullanmış olduğumuz ürünler tamamen sertifikalı olup, iş güvenliğini ve çalışma alanlarını maksimum seviyeye çıkartıyoruz.


Merdiven Güvenlik Ağları
- İnşaat sahalarına iniş için kullanılan merdiven sistemlerini daha güvenilir hale getirmek için dış kısımlara ağ monte edilir. Olası düşme ve yaralanma riskini ortadan kaldırır ve güvenli, huzurlu çalışma ortamı sağlar.